- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Haul Off Machine
Haul Off Machine
Haul Off Unit
Product Price: Rs 2,25,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Brochure
Product Details:
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Automatic Grade | Automatic |
| Capacity | 20-200 mm |
| Brand | Panchveer |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Name/Number | PH 200 |
| Pipe Diameter | 200 mm |
The requirements of entrepreneurs in industrial areas, in the prominent cities, and various development sectors in the country. Our products incorporate user-friendly operations and controls.
Additional Information:
- Delivery Time: 4-5 Week
Yes! I am InterestedRequest A Callback
PVC Conduit Dual Pipe Machine
Product Price: Rs 43,90,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Automation Grade | Automatic |
| Power Consumption | 20 HP Main Motor |
| Production Capacity | 150 to 170 Kg/Hr |
| Size | 20 to 50mm |
| Phase | 3 Phase |
| Diameter | 20 to 50mm |
| Operation Mode | Automatic |
| Driven Type | A.C Drive |
| Technique | European Technology with Proven Design. |
| Screw Design | Parallel |
| Frequency | veriable |
| Model Name/Number | 52-25 |
| I Deal In | New Only |
| Computerized | Yes |
| Brand | Panchveer Engineering |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: 150-170 kg/hr
- Delivery Time: 6-8 Weeks
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Haul Off Machine
Product Price: Rs 6,50,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Brochure
Product Details:
| Automation Grade | Automatic |
| Automatic Grade | Automatic |
| Capacity | 20mm to 200mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | PVC Pipe |
| Model Name/Number | Haul Off Unit PE-200 / 1000 - 0.3 to 10 Mtr/min. |
| Pipe Diameter Range | 20mm to 200mm |
| Type | Servo Motor Mechanism Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 240 V |
| Brand | Panchveer |
| Phase | Single Phase |
Additional Information:
- Delivery Time: 6-8 Week
Yes! I am InterestedRequest A Callback