- Home
- ยป
- Our Products
- »
- PVC Casing Capping Machine
PVC Casing Capping Machine
Pioneers in the industry, we offer pvc casing capping making machines from India.
PVC Casing Capping Making Machines
Product Price: Rs 28,25,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Brochure
Product Details:
| Production Capacity | 120 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Pipe Material | PVC |
| Voltage | 240 V |
| Brand | Panchveer |
| Phase | 3 Phase |
| Connected Load | 90 kW |
| Screw Design | Parallel Twin Screw |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
Additional Information:
- Production Capacity: 90-120 Kg/hr
- Delivery Time: 6 to 8 week
Yes! I am InterestedRequest A Callback